DOLAR

28,9919$% 0.23

EURO

31,2252% -0.16

STERLİN

36,3918£% -0.22

GRAM ALTIN

1.866,38%-1,07

ÇEYREK ALTIN

3.135,00%-0,31

TAM ALTIN

12.541,00%-0,31

ONS

2.002,68%-1,29

BİST100

7.962,34%3,14

BİTCOİN

1269935฿%-0.81368

a
alan18-kopya
  • bire1haber.com
  • Genel
  • ÖZTÜRKMEN,” DELEGELERİMİZ ÖZGÜR İRADESİYLE OYLARINI KULLANACAK”

ÖZTÜRKMEN,” DELEGELERİMİZ ÖZGÜR İRADESİYLE OYLARINI KULLANACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, 24 Eylül’de yapılacak Gaziantep İl Kongresinde ,delegelerin hiç kimsenin baskısı altında kalmadan özgür iradeleri ile oy kullanarak yeni İl Başkanı ve yönetimi ile kurultay delegelerini seçeceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisinde, 24 Eylül Pazar günü yapılacak Gaziantep İl Kongresi öncesi İl Başkan adayları Karaca Bozgeyik, Reis Reisoğlu ve Ulaş Şarklı çalışmalarını sürdürürken, Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen delegelere baskı yaptığı şeklindeki iddialara cevap verdi.

Öztürkmen, delegelerin özgür iradesinin engellenmesinin yada yönlendirilmesine hiç kimsenin haddi ve hakkı  olmadığını ve kendisi hakkında bu yönde yapılan dedikoduların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Öztürkmen yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

CHP ÜLKEYE DEMOKRASİYİ GETİREN PARTİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyük Önder Atatürk’ün askeri başarılardan sonra devrimlerini gerçekleştirmek için kurduğu siyasi bir örgüttür. Dünyaya örnek olan ve kısa zamanda hızla gerçekleştirdiği devrimlerini CHP’nin öncülüğünde ve yönetiminde gerçekleştirmiştir. Tüm bunların yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi ülkemize demokrasiyi getiren ve iktidarı kendi rızası ile seçimlerde iktidarı devreden ve o günkü Genel Başkanımız İsmet İnönü’nün ‘Benim en büyük yenilgim ve en büyük  başarımdır’ diyen bir liderin partisidir.

CHP SÜREKLİ DEVRİMLERİN PARTİSİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi bu nedenle Atatürk’ün belirttiği gibi ‘Sürekli Devrimler’ in partisidir. Bu çok doğal olarak değişimi ve yenilenmeyi de içeren bir kavramdır. 14-28 Mayıs Seçimlerinin halkta yarattığı umut, heyecan ve beklenti sonuç vermeyince çok doğal olarak halkımızda ve seçmenlerde bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Bir kısım İttifak Partilerinin ve CHP aleyhine çalışan CHP’lilerin ve ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi üst yönetiminde yer alan bazı yetkililerin hiçbir sorumlulukları yokmuş gibi seçimin kazanılamamasının tek sorumlusu ve tek suçlusu olarak  Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu göstermeleri de hakkaniyete, vicdana ve siyasi gerçekliklere uymamaktadır.

4-5 KASIM’DAKİ KURULTAYDA SAĞLIKLI BİR DEĞİŞİM VE YENİLEŞMENİN ÖNÜ AÇILMALIDIR

28 Mayıs seçimlerinden sonra topluma ve kamuoyuna sağlıklı bir özeleştiri yapılmaması da yanlış olmuş ve seçmenlerdeki umutsuzluğu giderecek bir tavır ortaya konmamıştır.

4-5 Kasımda yapılması düşünülen kurultayımızda sağlıklı bir değişim ve yenileşmenin önü açılmalıdır.

Tabii ki CHP’de bir değişim gerekmektedir. Ancak bu değişim bazılarının dile getirdiği gibi Genel Başkan gitsin, filan kişi gelsin şeklinde değil, Tüzük ’ün , Örgüt Yapılanmasının, Üyelik Hukuku’nun, Parti Teşkilatlarının Oluşumu, Partinin Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bağ kurmasının ve Parti Politikalarının tabandan başlayarak parti yetkili organlarında görüşülerek oluşturulmasının sağlanması ve bugüne kadar parti yönetimlerinde yer alanların da toptan değiştirilmesiyle olmalıdır.

DELEGELER ÖZGÜR İRADELERİYLE OYLARINI KULLANACAK

Kurultay Delegelerimiz ve İl Yönetimimiz ile Disiplin Kurulumuz İl Delegelerimizin özgür iradeleriyle belirlenecek ve seçilen Kurultay Delegelerimizle kurultayda yine hiçbir baskı altında kalmaksızın kime veya kimlere oy vereceklerine kendileri karar vereceklerdir.

İLK KONGRESİNDE TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUM

Bu düşünce ve duygularla 24 eylülde yapılacak olan il kongremizin kentimize , halkımıza ve partimize umut yaratacağına inanıyor seçimde yarışacak 3 adayımıza da başarılar diliyorum.

sedef-moda
sedef-moda
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

GAZİANTEPLİ SANAYİCİLER GÜNEŞ ENERJİSİNDE ÖNCÜ OLDU

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.