32,9949$% -0.11
35,8195€% -0.26
42,5549£% -0.22
2.528,01%0,83
4.147,00%0,21
16.613,00%0,21
2.386,80%0,98
10.891,42%0,18
2230252฿%1.29246
Şahinbey Belediyesi “Şahinbey’de koyunlar akıllanıyor” projesi ile hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Bir yandan hayvan, gübre ve ilaç desteğinde bulunurken diğer yandan ise köpeklere yönelik anti parazit ilaçlama çalışmalarıyla koyunlara parazit bulaştırılması engellenirken dolayısıyla insan vücuduna koyunlardan geçebilecek parazitlerinde önüne geçilmiş olunuyor. Şahinbey Belediyesi Şahinbey İlçesindeki köylerde Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve GAP İdaresi ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında 2 bin çoban köpeğinin anti parazitler ilaçlama hedefleniyor.
Şahinbey Belediyesinin desteklerinden yararlandıklarını ve böylelikle hayvanlarının daha sağlıklı olduğunu söyleyen Hüseyin Kaya, “Şahinbey Belediyesi bize hayvanlarımıza yem veriyor. Fide desteği veriyor. Diğer yandan çoban köpeklerimizin ilaçlanmasını sağlıyor. Bu köpekler dağlarda hayvanlarımıza sahip çıkıyor. Evimizde hırsızlara karşı bizleri koruyor adeta evlerimizin bekçisi gibi. Dolayısıyla bakımı bizim için çok önemli. Bu desteği verdiği için başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.
15 yıldır çobanlık yaptığını söyleyen Abdullah Balta, köpeklerin kendisine yoldaş olduğunu söyleyerek, “15 yıldır çobanlık yapıyorum. Şahinbey Belediyesinin yem desteği vermesi bizim için çok iyi bir şey. Biz çok memnunuz. Bizlere hayvan, yem ve birçok proje desteği var. Köpekler burada bana arkadaş gibiler. Sürüyü koruyorlar. Gecemizi onlara emanet ediyoruz ve öyle uyuyoruz. Dolayısıyla köpekler çok kıymetli. Sahip çıkmamız lazım” ifadelerini kullandı.
Şahinbey Belediyesinin verdiği destekler ile birlikte hayvancılığın geliştiğini söyleyen Cuma Demir, Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür etti. Demir, “Başkanımızın bizlere verdiği desteklerden dolayı bu sene hayvancılığımız daha güzel oldu. Gübre, yem ve ilaçlama desteği ile bizde hayvancılığımızı geliştiriyoruz. Bu köpekler bizim can dostumuz. Hayvanlarımız ise can dostumuza emanet. Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
KURBAN YAKALAMA TİMİ BAYRAMA HAZIRLANIYOR
ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR TARIMA DESTEK ARTARAK SÜRÜYOR
YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
NİZİP BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE DONDURMA İKRAMI
DOĞAN,HUSUMETLİ AİLELERİ BARIŞTIRDI
FISTIKLIK’TA SİLAHLAR KONUŞTU: 1 ÖLÜ, 1 YARALI
“ANTEP FISTIĞI, LİSANSLI DEPO İLE GÜVENDE”
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ÜNİAR MEZUN MEMNUNİYETİ 2024 RAPORU
SAĞLIK TURİZMİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.